Інгульська шахта!

ВПЛИВ ІНГУЛЬСЬКОЇ ШАХТИ
І.Майхровська
В статті розглянуто питання впливу Інгульської шахти на екологію Первозванівської сільської ради. Досліджено кількість викидів забруднення в атмосферу, про чистоту довкілля і історію розвитку Інгульської шахти

Доброго дня! Шановні відвідувачі нашого блогу. Команда «Екологи»  підготували вам  статтю на екологічну тему. А саме про «Інгульську» Шахту.   Поряд з якою знаходиться наше село. То ж трохи інформації .
          Шахта  «Інгульська»-структурний підрозділ Східного  ГЗК,найбільша з уранових шахт  України,яка веде видобуток руди з Мічурінського і Східної зони  Центрального родовища.
Розташована у селі Неопалимівка Кіровоградського району. Мічурінське  родовище почали освоювати  в 1965 р з проведенням головних стволів «Північний» і «Південний», які увійшли до екоплутації в 1973 р.Паралельно з використанням розвідувального ствола «Допоміжний» , де розкривали і готували запаси на глибині 90-150 метрів,де зосереджено 30% руди. Шахта «Інгульська» знаменита тим,що добуває частину руди прямо під обласним центральним містом Кіровоградом. Фактично це ціле підземне місто, яке розробляє 2 уранові родовища: Мічурінське і Центральне.
Проводячи своє опитування  ми з’ясували, що більшість нашого населення працює або ж працювали на цій Шахті.
Таким чином,значним  забруднювачем області за показником скиду
недостатньо очищених зворотних вод залишається Інгульська шахта
ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат". Підприємство для покращення екологічного стану використовує очисні споруди : ПРСК та установку очищення шахтних вод, внаслідок використання яких, в порівнянні із попередніми роками значно зменшились викиди забруднюючих речовин у атмосферне повітря та річку Інгул.
        Значне  техногенне навантаження на довкілля Кіровоградської області  має  нагромадження відвальних порід. Більша  частина з них накопичена на проммайданчику Інгульської шахти – близько  восьми мільйонів тонн, які зосереджені у п'ятьох відвалах.
        Для зменшення кількості обсягу відвальних порід підприємством
використовується радіометричне рудосортувальне устаткування нового
покоління, що забезпечує переробку відвальної породи з одержанням
кварцитового буту й щебеню і довилучення урану.

     
  У такий спосіб приведено у належний стан відвали Смолінської шахти
(шляхом переробки 6 мільйонів тонн відходів).
         У 2014 році,  за результатами вимірів на території Первозванівської  школи зафіксована максимальна величина гамма-випромінювання 19мкР/годину (середнє 10мкР/година). Ефективна рівноважна об'ємна активність радону  не перевищувала 45 Бк/м3 (максимальне значення) 20-25 Бк/м3 в середньому.     
        На основі проведеного аналізу можна сказати, що динаміка захворюваності на злоякісні новоутворення населення Кіровоградщини не залежить від дії уранодобувної промисловості, як потенційно техногенно підсиленого джерела природної радіації, окрім випадків професійної захворюваності шахтарів, хоча радіаційний вплив на можливість утворення злоякісних новоутворень існує.             
     Даний радіаційний вплив можуть створювати сонячна радіація та радіоактивний газ радон і дочірні продукти його розпаду, які присутні не тільки в будівельних матеріалах помешкань, а і в надрах Кіровоградщини.

      Яким чином можна покращити екологічну ситуацію нашого краю – це озеленення присадибних територій, озеленення шкільного подвір’я, а зменшенню  кількості радону у приміщення сприятиме провітрювання класних кімнат та житлових приміщень ( як відомо радон з’являється після розпаду урану), а також розведення кімнатних рослин, які є чудовими живими фільтрами, які очищають атмосферне повітря помешкань.

5 коментарів:

  1. Прочитавши твою статтю я зрозумів на скільки шкідлива Інгульська шахта.Стаття супер!!!!!!!!

    Радуца Владислав)))))

    ВідповістиВидалити
  2. Прочитавши твою статтю я зрозумів, як заражена наша територія.Мені дуже сподобалась стаття,клас.

    Рудий Андрій

    ВідповістиВидалити
  3. Стаття змістована і прикольна,
    Аніковський О.

    ВідповістиВидалити
  4. стаття така, як треба! Прочитавши статтю, я дізналась багато нового для себе

    ВідповістиВидалити
  5. Дуже гарна стаття, багато корисної інформації)) Молодці!!!!) Усатенко.Н

    ВідповістиВидалити